Několik vět čistého Zoufalství

(otevřený dopis)

Jako jeden z přímých účastníků zákroku na Národní třídě 1989 bych chtěl opět s holýma rukama a s pocitem čistého zoufalství vzkázat pár vět Miloši Zemanovi, který v současné době zastává nejvyšší úřad této země.

Pane Zemane, přestože tehdejší zákrok na Národní třídě byl opravdu brutální a výjimečně krvavý, tak tehdejší fyzické rány jsou naprostým odvarem bolesti, kterou mně osobně, a dovolím si tvrdit, že i dalším slušným lidem této země, zasazujete Vy svým veřejným chováním a vystupováním na domácí i mezinárodní půdě. Nevážím si Vás a nepovažoval, nepovažuji a nikdy nebudu považovat za mého prezidenta. Společně ruku v ruce s panem Klausem jste si dokázali pomocí, z mého pohledu, největšího polistopadového zločinu na obyvatelstvu České republiky, Opoziční smlouvy, přivlastnit moc a dopustili, aby vládu převzali podobní a mnohdy i horší gauneři, než kteří zde vládli před rokem 1989. Jste jednou z hlavních příčin, proč v této době mnoho lidí vzpomíná na éru komunismu s nostalgií.

Vrcholem mého pocitu zoufalství se stal jednak Váš projev z Lán, ale horší jsou Vaše názory a kroky, které podnikáte v oblasti zahraniční politiky a především Vaše již neskrývané projevy přízně k Rusku a Vladimiru Putinovi. Jste velikou ostudou této země. Jste samolibý, mocichtivý, zamindrákovaný a ubohý člověk. Jediný pocit, který ve mně vyvoláváte, je upřímná lítost.

Bál jsem se večer 17. listopadu 1989, bál jsem při objíždění továren v prvních dvou třech dnech po 17. 11., kdy opravdu nikdo netušil, co se bude dít. Dnes již naštěstí není důvod, abych se bál Vás.

Mnoho nás, bývalých studentů aktivních v době revoluce, se ptalo, kdo že nám to ukradl listopadovou revoluci. Z dnešního pohledu a v kontextu všech skutečností je to jasné. Jste to především Vy a bývalý prezident Klaus. Pevně doufám a věřím, že slovo „bývalý“ bude co nejdříve spojováno i s Vaší osobou.

Nikdy bych nevěřil, že po 25 letech půjdu znovu na Albertov a budu skandovat: Miloše do koše!!!
Petr Suda
bývalý student PřF UK

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>