Prosba mlčící většiny (osobnostem ČR)

Jsme přesvědčeni, že existuje jakási mlčící většina, která cítí a uvědomuje si, že se političtí představitelé sedící v poslanecké sněmovně i senátu dostali naprosto mimo své rozlišovací schopnosti, a nedokáží proto dohlédnout, na jaké dno se dostala naše politická scéna. Ani jedna z parlamentních stran nedokáže reagovat na neuvěřitelné projevy, činy a výroky Miloše Zemana, který z pozice (úřadu) prezidenta České republiky uráží, ponižuje a zesměšňuje své vlastní spoluobčany, a co je nejhorší, neodpustí si jedinou příležitost, aby nepošpinil Ukrajinu, stát, který je jednoznačně napadený cizí mocností, Ruskem.

Touto naší prosbou se obracíme na konkrétní osobnosti, slušné, důvěryhodné a vážené spoluobčany, aby odhodili skromnost, stud nebo obavu a pokusili se spojit, kontaktovat se navzájem a postavit se do čela nás všech, občanů České republiky.

Naše prosba je prosbou obyčejných občanů, kteří jsou plně přesvědčeni, že obrovské množství dalších obyvatel naší republiky nosí podobnou prosbu v srdci i duši. Obracíme se zároveň na všechny, kteří takovéto osobnosti znají, aby se přidali k této naší prosbě a oslovili je a pokusili se je také přesvědčit k témuž.

Prosbu zasíláme nebo předáme konkrétním lidem, o kterých si myslíme, že by mohli a měli „dát hlavy dohromady“. Pevně doufáme, že nás tyto osobnosti vyslyší a že budou schopny najít nějaké řešení, jak zastavit prohlubování beznaděje, do které se tento národ dostal.

Věříme, že naprostá většina obyvatel by si opět chtěla vážit čelních představitelů naší země, ale politické strany a hnutí se dostaly do naprosto neřešitelné situace a je evidentní, že v jejich čele nejsou tak kvalitní lidé, aby si v ní uměli poradit.

Události posledních měsíců jsou ukázkou, že se zástupci vlády a naprostá většina politiků parlamentu a senátu, nejsou schopni postavit bezprecedentnímu porušování základních demokratických pravidel, porušování lidských práv, korupci a klientelismu. Nedokáží se postavit chování a jednání mnohých ústavních činitelů, počínaje prezidentem republiky Milošem Zemanem, které se rozhodně nedá nazvat slušným, kultivovaným a důstojným.

Z veřejných vyjádření, článků a komentářů snad již jakéhokoli politika, se vytratila úcta k druhému a pokora. Ze všech médií slyšíme pouze kritiku, nadávání a házení špíny jeden na druhého.

Prosíme oslovené osobnosti: Zastavte se a zamyslete se nad tím, jak a co by se dalo nebo mělo udělat, abychom my všichni mohli pocítit naději, že může být opravdu lépe. Prosíme, zavolejte si, pošlete si e-maily, pokuste se domluvit a setkat se. Domníváme se, že jste chytří a schopní lidé a jsme přesvědčeni, že se vám nějakou cestu najít podaří. Prosíme, poraďte se, oslovte další, koho znáte, a pokuste se mezi sebou najít ty jedince, kteří by nás, mlčící většinu, dokázali vést. Kteří by se dokázali současným politikům postavit a říci jim, že takto náš stát řídit nechceme a že si to my všichni, občané, nezasloužíme.

Prosíme všechny, ke komu se tento dopis (prosba) dostane, aby jej předali nebo přeposlali těm, o kterých se domníváte, že by mohli pomoci.

Děkujeme

Za iniciativu Listopad ještě neskončil

Petr Suda
listopadjesteneskoncil@centrum.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>