Babiš se nekouká na pohádky

Ministři se probudili a přidávají se k obyvatelům (viz: Ministři ostře kritizují Babišův zákon o evidenci tržeb), kteří návrh zákona o elektronické evidenci tržeb (EET)  začali kritizovat ihned (viz: stačí se podívat kamkoli na internet).

Na příkladu návrhu zákona o elektronické evidenci tržeb je nádherně vidět rozpor mezi proklamacemi Andreje Babiše (ANO) a skutečností. Vnímání obsahu a formy vládnutí „Pana oligarchy“ se diametrálně rozchází od vnímání čím dál větší části obyvatel České republiky, kteří se alespoň trochu o politiku zajímají.

Charismatický Andrej Babiš nám říkal, že jej štve nesystémovost a lajdáctví, které ve státní správě, na ministerstvech či v Parlamentu panuje. Ano jistě, s tímto se dá v mnohém souhlasit. Proto mu občané uvěřili a dali jemu i hnutí ANO svůj hlas. Dali hlas slibům a heslům, které se ukazují jako nesplnitelné. Ukazuje se také, že to nejspíše nebyla systematická a koncepční práce, kterou se Andrej Babiš dopracoval k majetku a společnostem, které ovládá, protože to by do vlády, jakožto systémák, nepředložil takovou kočkopsovinu, kterou předložil.

Ještě není návrh zákona smeten ze stolu, ale já myslím, že je již jasné, že tento zákon nemá šanci spatřit světlo světa. Proti šedé ekonomice, pane Babiši, se nedá bojovat pouze restrikcemi a příkazy. Tak možná vládnete ve svých společnostech. My jsme ale občané a nikoli Vaši zaměstnanci. Copak se nekoukáte na pohádky? My tomuto státu dáme daně, ale nejprve musí král ukázat, že je dobrým a moudrým. Musí prostě a jednoduše začít u sebe sama. Nejprve musíme vidět, že sám král maká. Ale tohle, Andreji králi, není Tvůj případ. Ty ani do toho Parlamentu nechodíš, přestože je to Tvoje práce. A že Tě to chlape nebaví? Jo, to nás nebaví věcí a musíme je dělat. To bys koukal. Například se každý den musíme dívat na další Tvoje snahy, jak získat větší a větší moc a majetek a na to, že jsi lajdák a předkládáš naprosto nekoncepční, nesystémové a polovičaté zákony.

 

Petr Suda
listopadjesteneskoncil@centrum.cz
profil FB

Listopad ještě neskončil (FB)
Listopad ještě neskončil (www)

—————————————
Petice proti politice Andreje Babiše (FB)
NE registračním pokladnám (FB)
—————————————

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>